Nejméně 12 lidí zahynulo a 52 utrpělo zranění při dnešním sebevražedném útoku na soudní budovu ve městě Mardan na severozápadě Pákistánu. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na záchranáře. Jde v jednom dni již o druhý teroristický útok v této části země. Při útoku čtveřice sebevražedných atentátníků na křesťanskou osadu nedaleko Péšávaru přišel o život jeden člověk.

Mluvčí pákistánské vlády Muštak Ghaní k útoku na soud v Mardanu v provincii Chajbar Pachtunchvá řekl, že útočník nejdřív hodil na budovu granát a poté se u hlavní brány odpálil.

„Nejprve došlo k menšímu výbuchu, po němž následovala velká exploze,“ sdělil Haris Habíb, velitel záchranářů v Mardanu. „Zatím jsme vyprostili 12 těl právníků, zaměstnanců policie a kolemjdoucích. Kromě toho bylo zraněno 52 lidí,“ upřesnil krvavou bilanci teroristického činu.

Časně ráno přepadli nejméně čtyři sebevražední útočníci křesťanskou osadu nedaleko Péšávaru, který je metropolí provincie Chajbar Pachtunchvá a od města Mardan je vzdálen zhruba 60 kilometrů. Místní strážci společně s bezpečnostními silami je při rychlém zásahu zlikvidovali, jednoho člověka ale útočníci zabili. Zranění utrpěli dva strážci a tři vojáci.

K tomuto krvavému činu se přihlásila frakce pákistánského hnutí Taliban zvaná Džamáate Ahrár. Mluvčí Talibanu Ehsanulláh Ehsan uvedl, že útok si vyžádal několik obětí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner