Pumový útok na svatbě v jižním Turecku, k němuž došlo ve čtvrtek, připravil o život nejméně 30 lidí, dalších 94 bylo zraněno. Oznámily to nyní turecké úřady. Akce byla pravděpodobně dílem sebevražedného atentátníka.

Podle guvernéra oblasti Aliho Yerlikayi za atentátem stojí buď kurdští extremisté, nebo bojovníci Islámského státu. Sebevražedný atentátník se podle místních médií odpálil přímo během obřadu, který se konal pod širým nebem.

Útok se uskutečnil ve městě Gaziantep, které leží zhruba 64 kilometrů od syrských hranic. V oblasti letos v květnu sebevražedný atentátník zabil dva policisty.

Premiér Binali Yildirim v prohlášení atentát odsoudil a slíbil, že země překoná období „dábelských“ útoků. „Svatební slavnost se změnila v místo zármutku,“ dodal premiér.

Pumové útoky jsou v Turecku v posledních dnech stále častější. Trojice pumových útoků, které otřásly ve středu a ve čtvrtek východem Turecka, si vyžádala celkem 14 mrtvých a více než 220 zraněných.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner