Benešov 4. dubna (ČTK) – Policisté zadrželi sedmnáctiletou dívku, která podle nich na Benešovsku přepadla dvě ženy a pokusila se je okrást. Obě ohrožovala plynovou pistolí. Pomáhal jí dvacetiletý muž, který ji vozil autem a půjčil jí zbraň i oblečení. Dívce hrozí pět a mladíkovi až deset let vězení, sdělila dnes ČTK mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Oba případy se staly 13. března a obešly se bez zranění. Dívka si tvář maskovala šátkem a kriminalisté se podle popisu domnívali, že pátrají po mladém muži. První oběť zastihla pachatelka v podvečer na silnici číslo 105 při cestě z Netvořic do Tuchyně. Třiapadesátiletou ženu ohrožovalka zbraní a požadovala peníze. Přepadená ale zastavila projíždějící auto, které ji naložilo a odvezlo domů. O několik hodin později se stal podobný případ v Benešově. Na křižovatce Purkyňovy a Sukovy ulice dívka namířila zbraň na šedesátiletou ženu a stejně jako v prvním případě po ní chtěla peníze. Ani tentokrát ale nebyla úspěšná.

Policisté podezřelou vypátrali po dvou týdnech, k oběma činům se podle mluvčí doznala. Pistoli si půjčila od dvacetiletého kamaráda, stejně jako oblečení, které měla při přepadeních na sobě. Mladík jí pomáhal i tím, že ji vozil autem. Jako oběti si vybírali osamělé ženy. Mladík vždy zastavil v jejich blízkosti, dívka k nim pak přistoupila a pokusila se je okrást.

Dívce hrozí jako mladistvé za loupež poloviční sazba, tedy pět let. Mladík může za napomáhání k trestnému činu ve vězení strávit až deset let. Oba jsou vyšetřováni na svobodě. Plynovou zbraň kriminalistům dívka vydala dobrovolně při svém zadržení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner