Washington 23. července (ČTK) – Nový ředitel komunikace Bílého domu Anthony Scaramucci vymazal všechny staré tweety ze svého účtu. V sobotu o tom informoval na twitteru. Některé záznamy z dřívějška byly v rozporu s názory jeho nynějšího šéfa, republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

„Moje dřívější názory se vyvinuly a neměly by nikoho rozptylovat,“ uvedl Scaramucci na twitteru s tím, že nyní pracuje pro @POTUS, což je označení twitterového účtu amerického prezidenta.

Britský list The Guardian na svém webu uvedl, že Scaramucci má twitterový účet od března 2009 a od té doby na něj napsal asi 16.000 tweetů. V jednom záznamu z roku 2012 chválil Trumpovu demokratickou rivalku z loňských prezidentských voleb Hillary Clintovou jako „nesmírně schopnou“. V říjnu 2015 zase předvídal, že tehdejší republikánský guvernér Floridy Jeb Bush „bude skvělým prezidentem“. O Trumpovi v tom samém roce v jednom televizním rozhovoru řekl, že je to další „prodejný politik“. Za toto se však Trumpovi omluvil.

Scaramucci se na twitteru vyjadřoval také k islámu a imigraci, které Trump považuje za riziko pro bezpečnost Američanů. „Zdi nefungují, nikdy nefungovaly a nikdy nebudou,“ napsal Scaramucci o zdi na americko-mexické hranici, kterou Trump slibuje postavit, aby zabránil přílivu nelegálních migrantů do Spojených států.

Třiapadesátiletý Anthony Scaramucci je bývalý finančník. Tento multimilionář pracoval pro investiční banku Goldman Sachs. V ní působil například také Trumpův ministr financí Steve Mnuchin nebo ředitel Národní ekonomické rady Gary Cohn.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner