Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vyzval ostatní země, aby učinily víc ke zvládnutí uprchlické krize v Evropě, protože Řecko není schopno učinit vše za ostatní. Řekl to v sobotu v Aténách před cestou na řecký ostrov Lesbos, který je pro imigranty jednou ze vstupních bran do Evropy.

„Řecko by nemělo být ponecháno na pospas osudu se zvládáním problému,“ řekl šéf OSN k migrační krizi. „Musíme spolupracovat na ochraně lidí a na řešení příčin migrace,“ dodal podle agentury Reuters s tím, že Řecko i přes své hospodářské problémy prokázalo značnou solidaritu a soucit se statisíci migrantů.

V uplynulém roce se z Turecka na řecké ostrovy v Egejském moři přeplavil zhruba milion lidí. Stovky dalších při takovém pokusu utonuly.

Po dohodě s Tureckem se trasa přes Egejské moře v podstatě uzavřela, pašeráci a převáděči proto začali k přepravě lidí do Evropy nově využívat cestu přes řeckou Krétu a obnovili také provoz na středomořské uprchlické trase ze severní Afriky do Itálie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner