Předsedu poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka (54) postihl dnes ve Sněmovně kolapsový stav. Byl převezen do nemocnice. Informaci serveru novinky.cz potvrdil ČTK místopředseda frakce Bronislav Schwarz. Faltýnkovy zdravotní problémy Schwarz přičítá celkovému vyčerpání organismu. Nyní je v péči lékařů, podle místopředsedy frakce by ale měl být v pořádku.

Faltýnek je první místopředseda hnutí ANO 2011, od října 2013 je poslancem Poslanecké sněmovny, předsedou Poslaneckého klubu hnutí ANO 2011, bývalým zastupitelem Olomouckého kraje a dlouholetým zastupitelem města Prostějova. Je také členem představenstva konglomerátu Agrofert.

Do politiky vstoupil v roce 1990, kdy byl zakládajícím členem Zemědělské strany. Po zániku Zemědělské strany vstoupil do ČSSD a za tuto stranu obhájil v komunálních volbách v roce 1998 mandát zastupitele. V roce 2012 se rozhodl vystoupit ze sociální demokracie a vstoupil do ANO 2011.

Jméno Jaroslava Faltýnka se objevilo také kolem dění ohledně Čapího hnízda Andreje Babiše. Jak jsme na Svobodném fóru psali 26. 10. 2016, fara „si vzala bankovní úvěr zhruba tisíckrát vyšší, než byla její uvedená reálná hodnota na přelomu let 2013–2014 (350 tisíc korun). Jak to, že jí banka tak vysoký úvěr (stovky milionů) poskytla? Zaručila se za ni totiž firma Andreje Babiše. Ten přitom podle svých tehdejších, později popřených slov vůbec netušil, že Farma patří jeho nejbližším příbuzným, jak uvedl pro týdeník Respekt. Budovy Farmy byly ovšem vystavěny na jeho pozemcích.“

„Na schvalování záruky za přemrštěný bankovní úvěr pro Farmu se tehdy v rámci své funkce v Babišově koncernu Agrofert podílel současný předseda poslaneckého klubu ANO (a bývalý krajský zastupitel za ČSSD) Jaroslav Faltýnek. V pořadu ‚Události, komentáře‘ na ČT24 si však 14. března 2016 už nemohl vzpomenout, kdo byl tehdy majitelem Farmy. Přičetl to svému vysokému věku a děravé paměti.“

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner