Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan dnes vyzval zákonodárce, aby odstranili všechny právní mezery, které duševně nemocným lidem umožňují opatřovat si zbraně. Reagoval tak na nejnovější školní masakr na Floridě, který si ve středu vyžádal nejméně 17 mrtvých.

„Jak víte, duševní zdraví je často velký problém, který způsobuje tyto tragédie,“ řekl Ryan novinářům. Zdůraznil, že je třeba zajistit, aby kdokoli, kdo je registrován s duševní nemocí, se už za žádných okolností ke zbraním nedostal.

Agentura Reuters ale připomněla, že Kongres, který ovládají republikáni, koncem roku 2016 rozhodl, že systém širších kontrol při prodeji zbraní se nebude týkat zájemců z řad duševně nemocných příjemců dávek sociálního zabezpečení. Postarali se o to republikánští zákonodárci, kteří svůj krok zdůvodnili tím, že jinak by duševně narušení lidé byli připraveni o své právo se ozbrojovat.

Předchozí přísnější opatření vlády bývalého prezidenta Baracka Obamy loni v únoru svým podpisem příslušné nové právní úpravy pomohl odstranit současný prezident Donald Trump.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner