Předseda Svobodných Petr Mach dnes oznámí důvody, proč se rozhodl rezignovat na členství v Evropském parlamentu. Mach jako europoslanec skončí 31. srpna. Jeho rozhodnutí pravděpodobně souvisí s tím, že je pražským lídrem své strany pro letošní sněmovní volby.

Svobodní zatím do českého Parlamentu nepronikli, při minulých sněmovních volbách získali zhruba 2,5 procenta hlasů. Podobný výsledek jim zatím vesměs přisuzovaly i letošní průzkumy, které jim dávaly jen teoretické šance na překročení pětiprocentní hranice pro vstup do dolní komory parlamentu.

Dvaačtyřicetiletý Mach je druhým českým europoslancem, který se rozhodl z Evropského parlamentu odejít. V roce 2013 rezignoval komunistický europoslanec Vladimír Remek, aby mohl být velvyslancem v Moskvě. Mandát nedokončili z důvodu úmrtí Miloslav Ransdorf (KSČM) a Jiří Havel (ČSSD).

Macha v Evropském parlamentu s největší pravděpodobností vystřídá jeho náhradník Jiří Payne, někdejší politik ODS a poradce prezidenta Václava Klause.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner