Plzeň 12. ledna (ČTK) – Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil volil v prvním kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše. Je to prozápadní politik, který bude českou společnost spojovat, řekl Pospíšil ČTK po odevzdání svého hlasu ve volební místnosti Plzni-Valše. Pro Drahoše se europoslanec a od listopadu předseda TOP 09 rozhodl nejen pro jeho postoje, roli hrálo i to, že podle průzkumů má šanci porazit v druhém kole současného prezidenta Miloše Zemana, uvedl Pospíšil. Doufá, že volby přinesou na Pražském hradě změnu.

„Pan profesor Drahoš pro mě splňuje dvě základní podmínky: je to prozápadní politik a je to člověk, který bude českou společnost spojovat. Pokud bude zvolen, nebude to prezident, který by rozdělovat českou společnost, který by vyvolával umělé spory a pak z nich politicky těžil,“ uvedl Pospíšil.

Česko podle něj potřebuje politika, který bude klidnou silou na Hradě, bude to rozumný, rozvážný a moudrý člověk. To pro Pospíšila splňuje Drahoš. V boji o Hrad jsou i jiní kandidáti, které by si dovedl představit jako kvalitní prezidenty. Hlavně doufá, že uspěje kandidát, který je nositelem evropských hodnot, bude se orientovat víc na Evropu než na východ, kam se zaměřoval Miloš Zeman.

Podle Pospíšila není důležité, zda jsou kandidáti postaveni politickou stranou, nebo zda jsou nezávislí. „V tuto chvíli je ve společnosti atmosféra, že větší šanci mají nezávislé osobnosti, ale to nevadí,“ poznamenal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner