Ministři zahraničí USA a Ruska John Kerry a Sergej Lavrov, kteří se setkali na okraj summitu skupiny G20 v Číně, nedospěli k dohodě o zastavení bojů v Sýrii. Podle amerického ministerstva zahraničí rozdíly v postojích stran přetrvávají, informují světové tiskové agentury.

V neděli přitom náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov prohlásil, že dohoda je blízko. O možném termínu jejího uzavření se ale nezmínil. Podle dřívějšího prohlášení Johna Kerryho stále zbývá dokončit řadu technických záležitostí.

Na okraj summitu, který dnes končí v čínském Chang-čou, se ráno sešli také ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Barack Obama. Předpokládá se, že na pořadu jednání je situace v Sýrii a na Ukrajině. Ještě dříve spolu Putin a Obama v Chang-čou několikrát krátce hovořili „vestoje“ a dohodli se na dnešním setkání. Iniciativa vzešla od Obamy, tvrdí ruská tisková agentura TASS. Dodala, že Obama a Putin se naposledy sešli na klimatické konferenci v Paříži loni v listopadu. Letos spolu jen několikrát hovořili po telefonu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner