Káhira 4. července (ČTK) – Šéfové zpravodajských služeb Egypta, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Bahrajnu dnes jednali v Káhiře o sporu kolem Kataru. Obsah jednání, které se konalo den před jednáním ministrů zahraničí těchto zemí o tom, zda budou pokračovat sankce vůči Kataru, kvůli údajné podpoře terorismu, zveřejněn nebyl. S odkazem na egyptskou agenturu MENA o tom informovala agentura Reuters.

O setkání šéfů zpravodajských služeb MENA informovala s odvoláním na nejmenované zdroje. Šéfové diplomacií bojkotujících zemí přitom podle Reuters mají další postup řešit na společné schůzce ve středu v Káhiře.

Několik arabských zemí v čele se Saúdskou Arábií Katar obviňuje z podpory terorismu a mimo jiné chce, aby země uzavřela televizi Al-Džazíra, přerušila kontakty s Íránem a ukončila podporu teroristických skupin.

Katar obvinění z podpory terorismu odmítá a své stanovisko vůči Íránu hájí.

V pondělí arabské země vyhověly žádosti Kataru o prodloužení ultimáta pro splnění jejich požadavků o dalších 48 hodin.

Sousedním arabským státům Katar dnes na jejich ultimátum předal odpověď . Učinil tak přes Kuvajt, který se ujal zprostředkování smíru mezi oběma stranami konfliktu. Povaha katarské odpovědi nicméně nebyla podle agentury AFP prozrazena.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner