Britský tisk v neděli informoval o skutečnosti, že generální ředitel BBC je pod policejní ochranou. Důvodem jsou výhrůžky smrtí, které šéf britské televizní stanice dostal po středečním oznámení, ve kterém potvrdil, že Jeremy Clarkson končí jako moderátor Top Gearu.

Scotland Yard podle agentur potvrdil, že hrozby skutečně prošetřuje. „Policie ve Westminsteru v centrální části Londýna prověřuje vyhrůžku smrtí. Vyšetřování pokračuje. Zatím nebyl nikdo zatčen,“ přiznal mluvčí. Jak píše Mail on Sunday, Hallův dům je hlídán od chvíle, kdy začal dostávat zprávy o možné likvidaci.

Top Gear je pro BBC pořadem, který mu vydělává miliony liber, avšak podle vedení muselo být jeho natáčení dočasně zastaveno právě kvůli Clarksonovi. Moderátor měl sice obrovskou popularitu, ale provázely ho i excesy. Při tom posledním slovně a potom fyzicky napadl produkčního, který mu nedokázal ze zavřené hotelové restaurace přinést steak s hranolky.

Po varováních, které kvůli svému nevhodnému chování už Clarkson od BBC měl, šlo pro vedení britské televizní stanice o poslední kapku a rozhodla se moderátora odvolat. V současnosti hledá vhodného adepta, který by Clarksona mohl nahradit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner