Praha 11. října (ČTK) – Senát se dnes bude věnovat případu povolení těžby lithia v Česku australskou firmou. Schvalovat má zákon o platebním styku, který má mimo jiné zvýšit bezpečnost internetových plateb, nebo novelu rozpočtových pravidel.

Projednání kauzy kolem těžby lithia si vyžádala ODS, sociální demokraté s tím souhlasí. Tvrdí, že těžba byla povolena na základě prodloužení licence úřadem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Šéf ANO Andrej Babiš zase žádá rezignaci ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD). Kauzou se má v pondělí na mimořádné schůzi zabývat také Sněmovna.

Z návrhu programu byla v úterý organizačním výborem vyškrtnuta novela, která má ústavní pořádek doplnit o pasáž, podle níž čeští občané mají právo vlastnit zbraně kvůli zajišťování bezpečnosti státu. Normu neprojednaly senátní výbory, čekají na navazující zákony. Není ale vyloučeno, že se občanští demokraté znovu pokusí normu do programu zařadit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner