Senát se bude dnes dopoledne zabývat peticemi za zrušení elektronické evidence tržeb a za zmírnění protikuřáckého zákona. Oba požadavky alespoň částečně podpoří.

Zrušení či korekci EET měly v programu mnohé ze stran, které se v říjnových volbách dostaly do Sněmovny. Senátoři navrhují, aby se EET nevztahovala na živnostníky, jejichž roční obrat nepřesáhne 750.000 korun.

Senát by měl také doporučit vládě, aby umožnila v restauracích zřídit oddělené kuřárny bez obsluhy. V malých barech, pivnicích či hospůdkách by pak měla nechat na jejich majitelích, zda v nich kouření povolí. Horní komoře to navrhl její výbor pro lidská práva a petice.

Horní komora se bude zabývat také několika senátorskými předlohami. Jednou z nich je novela, která má prodloužit z jednoho na dva týdny dobu mezi prvním a druhým kolem senátních voleb. Pokud bude schválena, lidé už příští rok dostanou domů hlasovací lístky se jmény finalistů senátních voleb.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner