Senátorka Alena Dernerová (za Spojené demokraty – sdružení nezávislých), která byla znovu zvolena v lednových opakovaných volbách na Mostecku, se naplno mandátu ujme zřejmě počátkem března. Senátorský slib bude moci složit až na první schůzi horní komory, které se zúčastní. Dekret o zvolení ale dostane už příští týden, oznámila dnes ČTK senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

Dětská neuroložka Dernerová by podle dostupných informací měla znovu působit v senátním zdravotnickém výboru, jehož byla v minulém funkčním období místopředsedkyní.

Dernerová v lednu vyhrála už v prvním kole opakovaných voleb, když získala téměř 55 procent hlasů při dvanáctiprocentní účasti. Zvítězila tak de facto už potřetí. Mandát obhájila loni v řádných říjnových volbách. Tehdy získala ve druhém kole 71 procent hlasů, přičemž jejím nejvážnějším soupeřem byl stejně jako v lednu hokejista Jiří Šlégr (za ČSSD).

Osmapadesátiletá Dernerová je zároveň zastupitelkou Mostu a Ústeckého kraje za rozhádané hnutí Severočeši.cz. Za toto hnutí kandidovala i v říjnových senátních volbách. Místopředsedkyně hnutí ovšem těsně před volbami požádala o stažení kandidatury Dernerové. Mostecká radnice žádosti nevyhověla, proto Severočeši.cz napadli výsledek u Nejvyššího správního soudu a ten nařídil opakování voleb.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner