Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes po jednání s šéfem americké diplomacie Rexem Tillersonem v Manile řekl, že cítí „připravenost amerických kolegů“ pokračovat v dialogu s Moskvou. Dodal, že Tillersonovi objasnil důvod a vysvětlil podstatu odvetných opatření Moskvy po přijetí nových amerických sankcí vůči Rusku na začátku měsíce.

Dnešní schůzka byla první od ruské odvety za americké sankce v podobě omezení personálu amerických zastupitelských úřadů v Rusku o 755 pracovníků. Tillerson a Lavrov se sešli na okraj schůzky zástupců zemí jihovýchodní Asie sdružených v organizaci ASEAN.

Lavrov podle agentury Reuters také řekl, že s Tillersonem mluvili o otázce severokorejského jaderného a raketového programu a o boji proti kybernetickému zločinu. Hovořili také o Sýrii a Ukrajině.

Oba politici nechtěli před schůzkou novinářům odpovídat na otázky, podle agentury AP se ale usmívali a vyměňovali si zdvořilosti. Žádnou odpověď neposkytli ani na vykřiknutou otázku jednoho z novinářů ohledně čerstvých sankcí Rady bezpečnosti OSN vůči Severní Koreji.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner