Severní Korea odpálila do moře balistickou raketu. Střela v pátek místního času letěla do vzdálenosti zhruba 800 kilometrů od východního pobřeží KLDR, informovala jihokorejská agentura Jonhap.

Podle mluvčího jihokorejského ministerstva obrany byla střela odpálena v pátek v 05:55 místního času do Japonského moře.

Po lednovém jaderném testu Severokorejců následovaném sérií odpalů severokorejských balistických raket je napětí na Korejském poloostrově nejvyšší za dlouhou dobu. OSN potrestala Pchjongjang za jadernou zkoušku novými sankcemi. Další zvýšení napětí přinesly jihokorejsko-americké manévry, které začaly minulý týden. KLDR je považuje za nácvik invaze.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un minulý týden prohlásil, že jeho země pokročila ve zmenšování jaderných hlavic tak, že mohou být umístěny na balistických raketách. Země zároveň pohrozila jaderným úderem svému jižnímu sousedovi a USA.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner