Praha 16. září (ČTK) – Seznam více než 7500 poslaneckých kandidátů na volebním webu nabízí mimo jiné výběr profesí, kterým se lze v Česku věnovat. Patří mezi ně nejen běžná povolání, ale také palič, dudák, organolog, koučka nebo trenérka tance u tyče. Někteří z adeptů na členy dolní komory se rozhodli voliče zaujmout osobitým vyplněním kolonky „povolání“.

Například Petr Bajgar (za Zelené) uvedl, že je „politik na vlastní náklady“. Mezi zástupkyněmi Pirátů jsou „komunikační ninja“ Barbora Hradečná, „alchymistka“ Daniela Bílá a „praktický vizionář“ Magda Pektorová, mezi zástupci stejné strany pak „bohém s bílým kloboukem“ Michal Ketner, „ropný magnátek“ Ondřej Skorka nebo „silozpytec“ Marek Nečada.

„Teamleader a okresní starosta hasičstva“ Radek Modes (ČSSD) by si musel dát jen přiměřený pozor na Jana Haška (za DSSS), který uvedl, že je „palič“. Nepřiznal se tím ovšem ke žhářství, ale k tomu, že se živí řezáním či svařováním pomocí plynového hořáku. Podobně „Key Account Manager“ Roman Pastor nešéfuje partě zámečníků, ale stará se o klíčové zákazníky firmy.

O něco záhadněji působí „manažer logistiky (automotive)“ Karel Daňhel (za Dobrou volbu) nebo „FC associate I. Amazon Logistic Prague“, kterou si napsala skladnice či balička zboží Eva Volenec (za SPRRSČ). Zatímco Eva Wesley (za SPO) uvedla, že je kadeřnice, Tomáš Růžička (za Realisty) není kadeřník, ale „hairstylista“.

Za křesťanské demokraty kandiduje „správce synagogy“ Jan Stejskal, zatímco „správce kaple sv. Anny“ Jiří Hájek je na kandidátce STAN. K nemovitostem má blízko Luděk Šorm (za Svobodné) jako „provozovatel Perníkové chaloupky“, „provozovatel penzionu v Krkonoších“ Tomáš Müller (za TOP 09) nebo „chalupář z Krkonoš“ Ivo Trpkovič (Zelení). Územní příslušnost dal najevo také „živnostník od Slapské přehrady“ Pavel Luxa (za ODS).

Několika lodním kormidelníkům mezi kandidujícími by nepochybně velel lodní kapitán Petr Bezvoda (Svobodní). Mezi uchazeče patří i pár operních pěvců včetně právničky Viery Maňáskové (ČSSD) nebo flétnistka a propagátorka městského zemědělství Barbora Kulichová (Zelení). Za Dobrou volbu kandiduje krupiérka Monika Košárková, za Cestu koučka Bára Marková, organolog Jiří Krátký za Realisty a český dudák Ivan Fabián za ČSNS, jejíž kandidátky se vyznačují přehršlí funkcionářů, expertů a poradců Aliance národních sil. Nejvíce trenérů je na kandidátkách Sportovců, trenérka tance u tyče Kristýna Paseková ovšem kandiduje za Radostné Česko.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner