Strana Zelených na svém sjezdu dnes podpořila v druhém kole prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Vyzvala též své členy a příznivce, aby se aktivně zapojili do kampaně. ČTK to řekl Matouš Vencálek, člen předsednictva.

„Věříme, že bude důstojný prezidentem, bude respektovat ústavu, zákony. Je si vědom všech skutečných výzev současné doby,“ řekl Vencálek.

Zelení jsou v kontaktu s Drahošovým týmem, dobrovolníci pomáhají v kampani. I na sjezdu si zájemci mohou brát placky či plakáty k podpoře Jiřího Drahoše do funkce prezidenta.

Strana v sobotu zvolila nového předsedu, je jím starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Dříve působil jako vysokoškolský pedagog, vystudoval biologii. První místopředsedkyní se stala Magdalena Davis, bioložka a manažerka v oblasti životního prostředí. Ještě ji čeká dokončení volby pěti členů předsednictva.

Ve sněmovních volbách loni v říjnu strana obdržela 1,46 procenta hlasů, nezískala státní příspěvek. Poté její předseda Matěj Stropnický rezignoval. Do Sněmovny se dostala pouze jednou, a to v roce 2006. V současnosti má zastoupení v Senátu a také na krajské a komunální úrovni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner