Britského bezdomovce, kterého po teroristickém útoku v multifunkční aréně v Manchesteru oslavovali za jeho pomoc obětem jako hrdinu, obvinili z krádeže. Třiatřicetiletý Chris Parker podle policie okradl dvě z obětí atentátu, informovala dnes agentura AFP.

Nejen britská média v květnu psala o Parkerovi jako o hrdinovi poté, co vyšlo najevo, že těsně po sebevražedném útoku v manchesterské hale přispěchal obětem na pomoc. Utěšoval například vážně zraněnou dívku i starší ženu, která posléze zemřela v jeho náručí. Atentát na koncertu zpěvačky Ariany Grandeové si vyžádal 22 mrtvých a přes dvě stovky zraněných.

Po zveřejnění Parkerova příběhu vypsali lidé na internetu sbírku na jeho podporu, ve které se vybralo 50.000 liber (1,4 milionu Kč). Peníze bezdomovec zatím nedostal.

Podle policie ale Parkerova pomoc nebyla zcela nezištná. Během nastalého chaosu totiž bezdomovec dvě oběti útoku údajně okradl. Jedné starší ženě podle policie sebral kabelku a 14leté dívce mobilní telefon. Obviněný muž je nyní ve vazbě, kde bude čekat na jednání u soudu, které se uskuteční 13. září. Parker obvinění odmítá.

Multifunkční aréna, v níž k atentátu došlo, dnes shodou okolností oznámila, že se znovu otevře veřejnosti 9. září. Na zahajovacím benefičním koncertu vystoupí někdejší frontman skupiny Oasis Noel Gallagher. Kromě něj na akci s názvem „My jsme Manchester“ vystoupí také skupiny The Courteeners, Blossoms a britský zpěvák Rick Astley.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner