Ministr zahraničí a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický je připraven spolupracovat se znovuzvoleným prezidentem Milošem Zemanem v prosazování zájmů Česka. Uvedl to na Twitteru spolu s blahopřáním vítězi voleb. Hnutí ANO, které po říjnových sněmovních volbách složilo menšinovou vládu bez důvěry, během posledního týdne podpořilo Zemana v souboji o Hrad s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem.

„Blahopřeji panu prezidentovi k obhájení postu hlavy státu. Jsem připraven na spolupráci při prosazování zájmů České republiky,“ uvedl Stropnický na sociálních sítích.

„Přeji hodně zdraví ale i energie při vykonávání funkce. Těším se na spolupráci,“ uvedla ministryně obrany Karla Šlechová, která má k Zemanovi blízko.

Zeman slíbil hnutí ANO, že jeho šéfa Andreje Babiše jmenuje v únoru podruhé premiérem i v případě, že volby nevyhraje. Babiš se pro něj vyslovil, když opakovaně uvedl, že současná hlava státu dlouhodobě podporuje český průmysl a národní zájmy. Babiš obdivuje také Zemanovy rétorické schopnosti. Doporučil mu ale po prvním kole voleb před dvěma týdny, aby se zbavil nejbližších spolupracovníků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner