Snowboardistka Šárka Pančochová dnes na olympijských hrách v Pchjongčchangu nedokázala ve slopestylu navázat na páté místo z předešlých her v Soči, bezprostředně po závodu se však výsledkem příliš nezabývala. V náročných povětrnostních podmínkách byla ráda, že obě jízdy ve zdraví sjela. V závodě skončila šestnáctá.

„Sami jste viděli, že to tady dnes není ideální. Vítr byl silný, bohužel,“ řekla Pančochová.

Organizátoři kvůli nepřízni počasí nejprve zrušili nedělní kvalifikaci a rozhodli, že všechny snowboardistky postoupí přímo do finále. Dnes program dvakrát posunuli, ale nakonec se závodilo. Podmínky měly ale k ideálu daleko.

„Chápu, že mají nasmlouvané televizní časy, ale my se všichni snažíme sem kvalifikovat, chceme zajet dobré jízdy a pak to vypadá takhle hrozně. Víceméně nikdo neodjel žádnou jízdu. Je to špatná reprezentace snowboardingu,“ podotkla sedmadvacetiletá česká reprezentantka, která startuje na třetí olympiádě.

Pančochová celý závodní program otevřela a úvod první jízdy se jí vydařil, i když znatelně nechtěla riskovat. Na posledním skoku ale zastavila.

„Viděla jsem, že jedu pomalu a fouklo mi. Věděla jsem, že bych si dala hroznou hranu, tak jsem nechtěla riskovat. Bylo to jen o tom, kdo vůbec nějakou jízdu odjede,“ vysvětlila.

Od rozhodčích dostala 43,46 bodu a v polovině soutěže byla jedenáctá. Kdyby přitom závěrečný skok zvládla, mohla dopadnout výrazně lépe. „Možná bych se dostala do Top 5,“ řekla Pančochová. Ve druhé jízdě se již nezlepšila, zhruba v polovině trati upadla a nakonec klesla o pět míst.

Nad umístěním ale příliš nenaříkala. „Samozřejmě by to bylo příjemný získat medaili, což jsem chtěla. Ale člověk je spíš rád, že to dá, nezraní se. Ani nevím, co k tomu dneska říct,“ pokrčila rameny. A podobně na tom prý byly i další závodnice. „S holkama jsme si před startem popřály štěstí a ať to všichni přežijí ve zdraví. Dnes to byl spíše boj o přežití,“ uvedla.

Pančochovou v Pchjongčchangu čeká ještě jeden start, za týden v pondělí se představí v disciplíně Big Air. Předtím ještě navštíví další sporty včetně prvního zápasu hokejistů proti Koreji.

„Kousek odsud je snowpark, půjdeme si trošku zajezdit. Užijeme si to a počkáme na Big Air. Nějak se na to soustředíš, chceš být stoprocentně ready – a pak se stane taková věc. Počasí nepřeje. Holt neudělám nic. Jediný, co můžu, je si to tu pořádně užít,“ dodala Pančochová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner