Slovenská policie navrhla obžalovat devatenáctiletého mladíka, který prý na internetu nabízel odměnu za postřílení uprchlíků a který na sociální síti šířil videonahrávku proti migrantům. V případě uznání viny mu hrozí až osmileté vězení. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Jana Balogová.

Policie mladíka z Čadce podezírá z toho, že v srpnu zveřejnil na internetu zmiňovaný inzerát spolu s fotografiemi početné skupiny osob tmavé pleti plavící se na nafukovacím člunu, jakož i účelového zařízení v Gabčíkovu. V této jihoslovenské obci úřady dočasně ubytovaly několik stovek uprchlíků, kteří požádali o azyl v sousedním Rakousku.

Obviněný podle slovenských medií nabízel odměnu 25 eur (675 Kč) za zastřelení jednoho migranta v Gabčíkovu a v telefonickém rozhovoru tvrdil, že nejde o recesi a že ke zveřejnění inzerátu ho vedla obava z muslimů.

Mladík podle policie ve svém profilu na sociální síti také zveřejnil videonahrávku s vlastními výroky, kterými prý veřejně hanobil skupinu osob kvůli jejich náboženskému vyznání a barvě pleti.

Slovensko v současné migrační vlně nečelí náporu migrantů. Vláda premiéra Roberta Fica odmítla povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků v EU a toto rozhodnutí většiny členských zemí evropské osmadvacítky napadla u unijního soudu.

Letos v létě se Slovensko dohodlo se sousedním Rakouskem, že mu poskytne vlastní kapacity k ubytování 500 uprchlíků pobývající v alpské republice, jež se potýkala s přeplněnými azylovými tábory. První skupinu běženců Slovensko na základě dohody s Rakouskem ubytovalo v září.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner