Bratislava 6. dubna (zpravodaj ČTK) – Ze skladu slovenské armády zmizela munice, patrně šlo o větší počet ručních a protitankových granátů. Ministr obrany Peter Gajdoš novinářům v reakci řekl, že nařídil plošnou kontrolu ve všech muničních skladech.

Gajdoš odmítl upřesnit počty chybějícího arzenálu v armádním skladu v Trenčíně na západě země, který byl zjištěn při výdeji materiálu. Podle televize Markíza zmizelo 11 střel s ničivým účinkem a 80 granátů. Exministr obrany Ľubomír Galko s odkazem na nepotvrzené informace hovořil o chybějící bedně reaktivních protitankových granátů a šesti beden ručních granátů.

„Nařídil jsem sérii opatření včetně fyzické inventarizace materiálu ve všech centrálních muničních skladech i ve skladech u jednotlivých útvarů a zařízení. Každá bedna se musí otevřít a zkontrolovat,“ uvedl Gajdoš.

Podle listu Pravda trenčínský vojenský objekt s kapacitou 10.000 tun munice je největším z pěti muničních skladů slovenské armády.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner