Bratislava 26. dubna (zpravodaj ČTK) – Rakouský prezident Alexander Van der Bellen dnes zavítá na oficiální návštěvu Slovenska, během které má na programu kromě jiného schůzku se svým slovenským kolegou Andrejem Kiskou. Očekává se, že hlava rakouského státu bude v Bratislavě hovořit o evropských otázkách a bilaterální spolupráci.

Slovensko je první zemí střední a východní Evropy, kterou Van der Bellen navštíví po nástupu do úřadu letos v lednu. Rakouský prezident přijede na Slovensko lodí. Metropole obou zemí, které leží u Dunaje, jsou od sebe vzdáleny zhruba 60 kilometrů.

Návštěvě Van der Bellena na Slovensku v úterý předcházela ve Vídni schůzka šéfa slovenské diplomacie Miroslava Lajčáka s rakouským ministrem zahraničí Sebastianem Kurzem. Podle slovenského ministerstva zahraničí se oba ministři shodli, že největší možnosti dalšího rozvoje spolupráce obou států jsou v infrastrukturních projektech. Rakousko je jedním z klíčových hospodářských partnerů Slovenska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner