Televizní operátoři na Slovensku vyřadili ze své nabídky stanice skupiny Nova. Podle slovenských médií tak učinili po tlaku českého vysílatele. Už dříve slovenští operátoři stáhli z nabídky televizní stanici Prima. Kanály skupiny Nova podle zjištění ČTK již nelze na Slovensku přijímat například prostřednictvím satelitní služby Skylink. Portál Živé.sk napsal, že k zablokování stanic Nova přistoupily či přistoupí i další firmy.

České televizní stanice byly u Slováků dlouhodobě oblíbené a jejich podíl na celkové sledovanosti se pohyboval kolem 12 procent. Proti jejich šíření na Slovensku dlouhodobě vystupovala tamní soukromá televize Joj. Stěžovala si, že dochází k porušení jejích licenčních a obchodních práv, když nakoupí práva na vysílání filmů a když tyto snímky české stanice odvysílají krátce předtím, než je do programu zařadí Joj.

Slovenské soudy v minulosti předběžným opatřením zakázaly nejmenovaným operátorům šířit stanice skupiny Prima či Nova bez jejich souhlasu. Podobně dříve postupoval soud v České republice ohledně slovenské TV Markíza. Nova i Markíza, které patří do skupiny CME, přeshraniční vysílání nepovolily a pro diváky z druhé země připravily speciální kanály Nova International a Markíza International s vlastní tvorbou. Skupina Prima zase na Slovensku spustila kanál Prima Plus.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner