Ve 22 letech zemřel nadějný český reprezentant ve veslování Michal Plocek. Mrtvé tělo elitního skifaře, juniorského mistra světa i světového šampiona v kategorii do 23 let bylo nalezeno v pondělí večer v loděnici pražské Dukly. Na svém webu o tom informoval Český svaz veslování, případ dále vyšetřuje policie.

Plocek byl považován za nástupce olympijského medailisty a mistra světa Ondřeje Synka. V minulé sezoně závodil společně s Matyášem Klangem na dvojskifu a neúspěšně se pokoušeli postoupit na olympijské hry v Riu de Janeiro. V dodatečné kvalifikaci v Lucernu obsadili první nepostupové místo.

Letos v červnu se Plocek premiérově představil v seriálu Světového poháru na skifu, když v Poznani nahradil Synka a ve finále dojel na čtvrtém místě. V září se stal akademickým mistrem světa a v závěru října byl členem vítězné posádky párové čtyřky s kormidelníkem na světovém šampionátu v příbřežním veslování.

„V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepší sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!“ uvedli zástupci veslařského svazu na svém webu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner