Krajský sněm ANO v Libereckém kraji na post předsedy hnutí nominoval Andreje Babiše. Jako prvního místopředsedu by liberečtí rádi viděli Jaroslava Faltýnka. Informovala o tom poslankyně Jana Pastuchová, pověřená řízením krajské organizace. Nové krajské vedení páteční sněm v Jablonci nevolil. Výsledky sněmu odpovídají závěrům dalších již proběhnuvších krajských sněmů, které také nominovaly do čela ANO podle očekávání Babiše s Faltýnkem.

„Na místa dalších místopředsedů jsme dnes nominovali Jaroslavu Pokornou Jermanovou, Martina Stropnického, Radku Maxovou, Ivana Pilného, Martina Komárka a Zdeňka Soukupa,“ doplnila Pastuchová. Do předsednictva hnutí za Liberecký kraj nominoval sněm Davida Pražáka z oblastní organizace Semily.

ANO v Libereckém kraji má aktuálně podle Pastuchové 85 členů. O významnou část členů přišla organizace před Vánoci, kdy ANO zrušilo stranické organizace v Liberci a ve Frýdlantu. Jako důvod uvedlo dlouhodobé porušování stanov, poškozování dobrého jména hnutí na veřejnosti a neutuchající spory, které rozdělovaly obě organizace.

O členství tehdy přišlo dohromady 31 lidí včetně libereckého primátora Tibora Batthyányho. „Organizace v Liberci a Frýdlantu zatím znovu ustaveny nebyly,“ řekla Pastuchová. V pondělí bude předsednictvo posuzovat podané přihlášky, a pokud projdou, bude podle ní možné ustavit znovu organizaci v Liberci. „Potřeba je k tomu alespoň pět členů,“ vysvětlila. Nové krajské vedení se podle Pastuchové bude zřejmě volit, až budou obě organizace opět fungovat. Liberecký primátor zpět do hnutí nechce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner