Sněmovna dnes bude potvrzovat předsedy odborných výborů. Měla by také obsadit členy stálých komisí, které založila v úterý. Patří k nim také komise, které dohlížejí například na činnost zpravodajských služeb.

Předsednické místo zůstává zatím volné u jediného z 18 výborů, které Sněmovna pro nynější volební období ustavila. Jedná se o zahraniční výbor, který by měl vést po skončení vládního angažmá ministr zahraničí v demisi Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Sněmovna by tak měla potvrzovat předsedy 15 výborů. Rozepře vzbudila jen nominace a volba Radka Kotena (SPD) do čela bezpečnostního výboru, a to kvůli obsahu jeho facebookového profilu. Už dříve poslanci stvrdili Stanislava Grospiče (KSČM), který vede mandátový a imunitní výbor. V čele organizačního výboru stojí Radek Vondráček (ANO) z titulu funkce předsedy Sněmovny.

Vznik kontrolních komisí provázela debata o způsobu jejich obsazení. Hnutí ANO, SPD a KSČM prosadilo poměrné zastoupení. Ostatní strany neúspěšně požadovaly, aby v komisích měly strany po jednom zástupci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner