Praha 11. července (ČTK) – Sněmovna je po dnešku opět kompletní. V úvodu jednacího dne složila poslanecký slib starostka městského obvodu Slezská Ostrava Barbora Jelonková (ČSSD). V dolní komoře nahradila Ladislava Šincla. Mandát ve Sněmovně bude mít necelé čtyři měsíce, do říjnových voleb.

Šincl se stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Funkce se ujal s červencem, čímž mu poslanecký mandát kvůli neslučitelnosti obou pozic zanikl. Jelonkovou, povoláním zvěrolékařku, čeká zřejmě už jen zbytek nynější řádné schůze, a pak řádná schůze zářijová.

Prvním náhradníkem za Šincla na kandidátní listině ČSSD byl někdejší havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk. Loni v listopadu ale zemřel.

Na nynější schůzi jde o druhou změnu v poslaneckých lavicích. Už v jejím úvodu složil slib starosta Volyně na Strakonicku Václav Valhoda (ČSSD), který v dolní komoře nahradil Vítězslava Jandáka. Jandák zamířil do Rady Českého rozhlasu.

V nynějším volebním období se v dolní komoře vyměnilo celkem 15 poslanců. V minulém volebním období Sněmovnu opustilo 18 poslanců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner