Více než půl milionu korun rozdělila na ročních odměnách Poslanecká sněmovna mezi členy kontrolní rady Grantové agentury. Musela pamatovat i na jednoho z bývalých členů rady. Jedno místo v desetičlenné radě agentury, která rozděluje několik miliard korun na projekty základního vědeckého výzkumu, zůstává neobsazené.

Nejvyšší sumu dostala tentokrát nynější místopředsedsedkyně rady Mária Režňáková, a to 125.000 korun. Její předchůdkyně a současná předsedkyně rady Jana Geršlová má schváleno 75.000 korun. Do rady byla letos poslanci znovu zvolena až po zhruba čtyřměsíční přestávce.

Z dalších členů rady obdrželi Rostislav Drochytka a Petr Konvalinka 60.000 korun, Jan Roda a Mirka Wildmannová 56.000 korun, Věra Kalvodová a Libor Jan 32.000 korun, bývalý člen rady Ladislav Jakl 26.000 korun a Omar Šerý 18.000 korun.

Kontrolní rada podle výroční zprávy za uplynulý rok konstatovala, že proces výběru grantů a jejich hodnocení byly prováděny standardním způsobem a že byla vždy respektována odborná doporučení. Členové rady zkontrolovali celkem 106 grantových projektů u 15 institucí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner