Ve sněmovně dnes popatnácté začala jednat vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci policie. Poslanci mají na programu projednávání závěrečné zprávy. Předseda komise Pavel Blažek (ODS) ČTK řekl, že věří tomu, že by dnes mohli závěrečnou zprávu schválit. Rozpory mezi poslanci podle něj nejsou velké. Při posledním jednání se před týdnem shodli na většině dokumentu.

Reorganizace policejních útvarů vyvolala roztržku mezi koaličními ČSSD a ANO, kritizovali ji i někteří žalobci. Komise se zabývá podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů a žalobců.

Vyšetřovací komise je sedmičlenná, každá sněmovní strana v ní má jednoho zástupce. Pracovat začala 11. července. První výslechy svědků následovaly v srpnu a některé se protáhly dlouho do noci. Před poslanci promluvili kritici policejní reformy i její zastánci.

Závěrečná zpráva komise zazní na jednání Sněmovny a bude veřejná. Původně měli poslanci mít zprávu hotovou do konce října. Komise požádala o prodloužení termínu, protože potřebovala víc času na výslechy svědků. Delší lhůtu chtěla také kvůli vyhodnocení několika stovek stran písemných materiálů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner