Praha 23. ledna (ČTK) – Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude dnes pokračovat v projednávání soudních žádostí o vydání Bohuslava Svobody (ODS) a Pavla Růžičky (ANO) k trestnímu stíhání. Oba poslanci by se měli ke svým případům před členy výboru vyjádřit. Pozváni jsou také státní zástupci. Výbor by mohl projednávání soudních žádostí uzavřít a doporučit plénu, zda mají poslance ke stíhání vydat, nebo ne.

Svobodovo soudní řízení se týká případu pražské městské karty opencard, jejíž počátky spadají do období působení primátora ODS Pavla Béma. Policie vinila někdejšího pražského primátora Svobodu spolu s dalšími radními z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže kvůli jedné zakázce související s opencard.

V minulém volebním období Sněmovna Svobodu vydala. Předloni ho soud nepravomocně odsoudil k podmíněnému trestu 2,5 roku. Proti verdiktu se odvolal.

Růžička stojí před soudem jako radní Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu. Čelí podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. V případu figuruje i dalších devět městských zastupitelů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner