Sněmovní mandátový a imunitní výbor začne dnes projednávat žádost soudu o vydání poslance ANO Pavla Růžičky k trestnímu stíhání. Policie ho ještě před sněmovními volbami obvinila jako radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu. Růžička vinu necítí a předem řekl, že požádá dolní komoru, aby ho vydala.

Výbor projednávání soudní žádosti s největší pravděpodobností přeruší. Měl by pozvat Růžičky na některou z příštích schůzí, aby se mohl k záležitosti vyjádřit. Výbor doporučuje plénu, zda má poslance k stíhání vydat, nebo ne.

Růžička čelí obvinění pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Policie v případu stíhá i dalších devět městských zastupitelů. Růžička už dřív uvedl, že trestní oznámení podal neúspěšný uchazeč o nemovitost, který je prý zároveň jeho politický konkurent. Zvolením do dolní komory získal imunitu a stíhání muselo být přerušeno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner