Praha 28. srpna (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes bude pokračovat v bilančních schůzkách s ministry u příležitosti závěru současného funkčního období. O splněných i nedokončených závazcích z vládního programu bude mluvit s ministry obrany Martinem Stropnickým (ANO) a zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).

Sobotka oba ministry navštíví v sídlech jejich úřadů. Za Stropnickým zamíří dopoledne na ministerstvo obrany, odpoledne ho přijme v Černínském paláci Zaorálek, který od Sobotky před dvěma měsíci převzal roli volebního lídra sociální demokracie.

Na ministerstvu obrany se dá očekávat, že tématy jednání bude zvyšování rozpočtu armády, uzavření důležitých nákupů nové a modernizované techniky nebo nábor nových vojáků. Debata se Zaorálkem se pravděpodobně stočí i na aktuální zahraničněpolitická témata. Podle Úřadu vlády by měl s oběma ministry Sobotka také definovat prioritní úkoly, kterými by se měla zabývat příští vláda.

Premiér zahájil kolečko bilančních schůzek v polovině července. Dosud mluvil se čtyřmi ministry své vlády. Výsledkem jednání by měla být v září souhrnná zpráva, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Členové kabinetu chtějí také formulovat doporučení pro své nástupce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner