Praha 8. září (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude příští týden pokračovat v bilančních schůzkách s ministry. Předsedu vlády čeká hodnocení splněných a nesplněných cílů z programového prohlášení vlády s ministry spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO), dopravy Danem Ťokem (za ANO) a zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem (ČSSD).

S Pelikánem, který v minulých týdnech čelil kritice některých poslanců kvůli svému výroku, že motivací k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání musí být snaha ovlivnit volby, se Sobotka sejde v pondělí v sídle Probační a mediační služby.

O den později navštíví Sobotka na Ředitelství silnic a dálnic Ťoka. K šéfovi dopravy byl premiér nejkritičtější během posledního cyklu bilančních schůzek v závěru minulého roku. Při jednání s tehdejším ministrem financí a vicepremiérem Babišem Sobotka řekl, že šéfa hnutí ANO upozornil na rizika na ministerstvu dopravy. Protože ale Babiš nesouhlasil s personální výměnou, vyzval ho, aby osobně dohlédl na priority resortu.

Ve středu zamíří Sobotka na ministerstvo zdravotnictví, které vede místo Svatopluka Němečka (ČSSD) od loňského prosince Ludvík. Ministr se měl původně stát jednou z hlavních tváří ČSSD v kampani před říjnovými volbami, neuspěl však v primárkách v hlavním městě a po porážce s náměstkem pražské primátorky Petrem Dolínkem vůbec nefiguruje na kandidátce.

Premiér zahájil kolečko bilančních schůzek v polovině července. Výsledkem by měla být souhrnná zpráva, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Členové kabinetu také zformulují doporučení pro své nástupce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner