Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce dokončit bilancování dosavadní činnosti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) do konce tohoto týdne. Kvůli její rozsáhlé agendě půjde o sérii schůzek s různými tématy, jako první část bilancování pojali už dnešní jednání v centrále Úřadu práce ČR. Ve středu by se měla debata týkat různých schémat valorizace penzí a podpory rodin, řekla ČTK ministryně.

Premiér v posledních týdnech hodnotí práci na jednáních se všemi ministry svého kabinetu, ve středu by měl sérii schůzek uzavřít s vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). Jednání s Marksovou ve výčtu dosud chybělo. Sobotka dnes řekl, že agenda resortu je tak rozsáhlá, že hodinové jednání, které absolvuje s ostatními ministry, by nestačilo.

Sobotka řekl, že agenda ministerstva práce je vedle velkého rozsahu i mimořádně důležitá pro něj jako premiéra. „Hodnotící schůzku tak budeme mít v několika možných termínech, dnes jsme začali,“ řekl novinářům. Další setkání čeká oba členy vlády ve středu. „A předpokládám, že tento týden bychom to hodnocení dokončili,“ dodal Sobotka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner