Praha 24. srpna (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude v pondělí pokračovat v bilančních schůzkách s ministry u příležitosti závěru současného funkčního období. O splněných i nedokončených závazcích z vládního programu bude mluvit s ministry obrany Martinem Stropnickým (ANO) a zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD), informoval dnes ČTK Úřad vlády.

Sobotka oba ministry navštíví v sídlech jejich úřadů. Za Stropnickým zamíří dopoledne na ministerstvo obrany, odpoledne ho přijme v Černínském paláci Zaorálek, který od Sobotky před dvěma měsíci převzal roli volebního lídra sociální demokracie. Podle Úřadu vlády by měl s oběma ministry Sobotka také definovat prioritní úkoly, kterými by se měla zabývat příští vláda.

Premiér zahájil kolečko bilančních schůzek v polovině července, kdy jednal s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a ministrem kultury Danielem Hermanem (oba KDU-ČSL). Během tohoto týdne hodnotil práci ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) a ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD).

Výsledkem jednání by měla být v září souhrnná zpráva, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Členové kabinetu chtějí také formulovat doporučení pro své nástupce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner