Česko po pátečních teroristických útocích zesílilo bezpečnostní kontroly na některých místech, řekl dnes novinářům ve Francii premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pro Českou televizi (ČT) upřesnil, že bezpečnostní opatření se v Česku týkají ambasád, letiště a pracovišť americké firmy napadené ve Francii.

Teroristické útoky v pátek zasáhly Tunisko, Francii a Kuvajt a vyžádaly si desítky životů. V Česku jde podle Sobotky o standardní bezpečnostní opatření. „Tato opatření spočívají také mimo jiné v zesílení kontrol na specifických místech,“ uvedl Sobotka.

Chovanec pro ČT uvedl, že zvýšená bezpečnostní opatření se týkají ambasád, letiště a detašovaných pracovišť napadené americké firmy. Páteční atentát na jihovýchodě Francie se odehrál v areálu americké společnosti Air Products, která v Česku působí v Praze, Brně a Děčíně.

„Česká republika přijala standardní bezpečnostní opatření, která se přijímají v okamžiku, kdy dojde v kterékoliv evropské zemi k útoku podobného typu, a já předpokládám, že s panem ministrem vnitra budeme mít v krátké době příležitost, abychom tato opatření vyhodnotili,“ řekl Sobotka ve Francii na dotaz ČTK.
Ministerský předseda je na jednodenní návštěvě Francie, kde si připomněl 97. výročí složení přísahy jednotek nezávislé československé armády.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner