Předseda české vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v pátek nezúčastní bezpečnostní konference v Bratislavě, kde měl vystoupit se svým slovenským protějškem Robertem Ficem. Tiskový odbor vlády dnes uvedl, že diskusní panel premiérů byl kvůli Ficovým zdravotním problémům zrušen. Českou vládu zastoupí ministři zahraničí a obrany Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Martin Stropnický (ANO). Fico kvůli zdravotní indispozici už zrušil dnešní návštěvu Prahy.

Oba premiéři měli na konferenci Globsec společně vystoupit v diskusním panelu s názvem Výzvy dneška z pohledu střední Evropy.

Slovenský premiér kvůli zdraví zrušil také svou dnešní návštěvu v Česku, během níž se měl setkat se Sobotkou i prezidentem Milošem Zemanem. Mělo jít o první oficiální zahraniční návštěvu po jeho jmenování do čela nové slovenské koaliční vlády.

Jedenapadesátiletý Fico byl dnes hospitalizován v Národním ústavu srdečních a cévních chorob, kde podstoupil kardiologická vyšetření. V ústavu zůstal na pozorování.

Podle slovenského webu Denník N skončil Fico v nemocnici kvůli podezření na infarkt. Zdravotnické zařízení ani slovenský úřad vlády bližší informace o zdravotním stavu premiéra neposkytly.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner