Praha 11. září (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setká na bilanční schůzce s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO). Bude to desáté z nynější série hodnotících setkání se členy vlády, v dalších dvou dnech premiéra čeká schůzka s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) a ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem (ČSSD).

Po poslední bilanční schůzce s Pelikánem loni v listopadu Sobotka uvedl, že od ministra spravedlnosti očekává novely insolvenčního zákona, exekučního řádu a zákona o bezplatné právní pomoci. Pelikánem připravená novela insolvenčního zákona patří k těm návrhům, které už nynější Sněmovna nestihne projednat. V oblasti exekucí ministerstvo spravedlnosti svou vyhláškou snížilo náklady exekučního řízení. Právní pomoc chudším lidem na státní útratu se rozšířila změnou zákona, kterou počátkem srpna podepsal prezident Miloš Zeman.

Pelikán v minulých týdnech čelil kritice kvůli svému výroku, že motivací k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání musí být snaha ovlivnit volby. Navrhovanou výzvu Sobotkovi, aby kvůli tomu Pelikána odvolal, sněmovní ústavně právní výbor neschválil.

Premiér zahájil kolečko bilančních schůzek v polovině července. Výsledkem jednání by měla být souhrnná zpráva, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Členové kabinetu chtějí také formulovat doporučení pro své nástupce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner