Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes ráno jednat s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) o jeho výsledcích na ministerstvu a o prioritách pro zbývající rok do sněmovních voleb. Bude to čtvrtá Sobotkova bilanční schůzka s některým ze členů jeho kabinetu. Minulý týden jednal s ministry dopravy, průmyslu a zahraničí.

Zatímco práci zástupců ČSSD v kabinetu, tedy ministra průmyslu Jana Mládka a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, Sobotka při bilančních schůzkách chválil, ministra dopravy Dana Ťoka, kterého do kabinetu nominovalo hnutí ANO, silně kritizoval. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) premiérovy schůzky s ministry označil za marketingovou kampaň ČSSD.

Sobotka pořádá bilanční schůzky i v souvislosti s nadcházející obměnou kabinetu. Ke konci listopadu by z vlády měli odejít ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (oba ČSSD), což by podle Sobotky mělo dát vládě větší dynamiku do jejího závěrečného roku. Odcházející ministry by měli nahradit šéf motolské nemocnice Miloslav Ludvík a poslanec Jan Chvojka (oba ČSSD).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner