Praha 7. září (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka se dnes sejde na bilanční schůzce s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) a s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Pilný ve funkci ministra vystřídal šéfa hnutí ANO Andreje Babiše letos v květnu.

Při uvedení do úřadu Sobotka uvedl, že od Pilného očekává zajištění nezávislosti Finanční správy. Ta v současnosti čelí narčení, že účelově na žádost Babiše přivedla do likvidace firmu FAU.

Na loňské prosincové schůzce Sobotka chtěl od Babiše, aby do konce volebního období připravil a prosadil novelu zákona o rozpočtových pravidlech a zákon o řízení a kontrole veřejných financí. Novela zákona o rozpočtových pravidlech je na programu aktuálního zasedání Poslanecké sněmovny. V případě nového zákona o řízení a kontrole veřejných financí sněmovna v úterý nepřehlasovala senátní veto zákona, a návrh tak platit nebude.

Chovanec dostal na loňské prosincové bilanční schůzce za úkol od Sobotky do konce volebního období připravit rozpočet vnitra, který by dál zlepšoval bezpečnost a zvyšoval platy u bezpečnostních sborů. Zajistit měl také hladký rozjezd úřadu, který dohlíží na hospodaření politických stran. Ten vznikl letos v Brně. Chovanec také tehdy dostal za úkol pokračovat v aktivním boji proti kriminalitě a zaměřit se na kybernetický zločin.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner