Končící vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se po dnešním schválení své demise sejde do jmenování nového kabinetu ještě jednou, a to příští středu 6. prosince. ČTK o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Ve stejný den se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Jeho kabinet chce hlava státu jmenovat o týden později.

Sobotkova vláda v závěru dnešního jednání schválí usnesení o své demisi, což je reakce na páteční zakončení ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny. Po podání demise k rukám prezidenta hlava státu pověřuje dosavadní kabinet vykonáváním funkce do okamžiku, kdy bude jmenována nová vláda.

Kabinet se původně plánoval kromě dnešního zasedání do konce roku sejít už jen 11. prosince. Před dnešním jednáním ministři mluvili o tom, že by se mohli ještě jednou sejít už 6. prosince. Ayrer později na dotaz ČTK potvrdil, že zasedání v tomto termínu se skutečně bude konat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner