Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), slovenský předseda vlády Robert Fico, lídr britských labouristů Jeremy Corbyn (který chce více spolupracovat s íránským režimem a posilovat odbory) či německý vicekancléř Sigmar Gabriel dnes vystoupí na kongresu Strany evropských socialistů (PES), který se od čtvrtka koná v pražském Kongresovém centru. Třídenní zasedání se zabývá budoucností Evropské unie či bojem proti populismu.

Sobotka označil za poctu pro ČSSD, že setkání PES se v Praze koná několik měsíců po referendu, ve kterém se Velká Británie rozhodla pro vystoupení z Evropské unie. Od jednání očekává vážnou debatu o tom, jak zajistit, aby evropský projekt znovu dával smysl a přinášel hospodářský růst a prosperitu.

PES sdružuje socialistické či sociálnědemokratické strany a má 33 členů. Rada PES se schází každoročně, účastní se jí přes 500 delegátů, aktivistů, hostů a podporovatelů. O závěrečné deklaraci jednají pracovní skupiny, zároveň probíhají diskusní panely, kde vystoupí i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, předseda Sněmovny Jan Hamáček nebo státní tajemník pro EU Tomáš Prouza (všichni ČSSD). Program končí v sobotu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner