Sociolog Petr Hampl byl na dnešním ustavujícím sněmu v Praze zvolen předsedou nově vzniklé strany nazvané Alternativa pro Českou republiku 2017. Prvním místopředsedou se stal publicista Petr Štěpánek.

Strana, která se zrodila v okruhu některých členů bývalého Bloku proti islámu, o tom informovala v tiskové zprávě.

Sněm pověřil Hampla vypracováním podrobného politického a volebního programu. Alternativa chce mimo jiné zastavit multikulturalismus a islamizaci Evropy nebo transformovat EU zpět do podoby Evropských společenství.

„Nebude-li to možné, pak czexit,“ uvedli zástupci strany. V základních programových tezích dále zdůraznili, že chtějí zjednodušit daňový systém, zredukovat zbytečné regulace či zákony, „odstřihnout“ politické neziskové organizace od veřejných rozpočtů, zrušit koncesionářské poplatky a „napravit“ veřejnoprávní média.

Sněm dnes také podpořil bývalého prezidenta Václava Klause v jeho iniciativě ustavit kontinentální organizaci Alternativa pro Evropu, jež by zastřešovala obdobně zaměřené evropské politické strany. Alternativa si přeje stát se členem takového celoevropského hnutí.

Blok proti islámu se v květnu na svém sněmu rozpustil. Jeho tehdejší lídr založil vlastní Iniciativu Martina Konvičky. Hamplova skupina, která iniciovala vznik Alternativy pro Českou republiku, se kvůli podobnému názvu dostala do sporu s již zaregistrovaným subjektem Alternativa pro Česko (APČ).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner