Damašek 27. června (ČTK) – Při náletu mezinárodní koalice vedené USA na východě Sýrie zahynulo 42 civilistů a 15 džihádistů. Informovala o tom agentura AFP, podle níž byla zasažena budova, kterou teroristická organizace Islámský stát (IS) používá jako vězení. Nálet byl proveden ve městě Majádín v pondělí ráno, dnes o něm informovala exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

„Bombardováno bylo vězení IS ve městě Majádín v pondělí za úsvitu, zemřelo při tom 42 civilistů a 15 džihádistů, jsou mezi nimi dozorci i vězni,“ řekl agentuře AFP šéf organizace SOHR Ramí Abdar Rahmán.

Mluvčí mezinárodní koalice podle agentury Reuters uvedl, že událost bude rychle vyšetřena.

Město Majádín, které od léta 2013 ovládají radikální islamisté z IS, se stalo terčem velkého náletu mimo jiné před měsícem. Tehdy zemřelo podle SOHR nejméně 80 členů rodin bojovníků IS, včetně třicítky dětí.

Mezinárodní koalice v čele USA poskytuje v Sýrii leteckou podporu povstalcům v boji proti IS. V posledních měsících se snesla na koalici vedenou Spojenými státy vlna kritiky kvůli narůstajícímu počtu civilních obětí při náletech v bojích v Sýrii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner