Obvodní soud pro Prahu 1 dnes projedná případ mladíka, který při únorové demonstraci krajně pravicové Národní demokracie vystřelil na Loretánském náměstí z poplašné pistole. Podle státního zástupce se muž dopustil výtržnictví. Policie jeho případ řešila ve zkráceném řízení, protože byl přistižen přímo při činu.

Jedenadvacetiletý muž, který se účastnil demonstrace proti migrantům, vystřelil z pistole na poplašné náboje do vzduchu. Nikomu se nic nestalo.

Mladíkovi hrozí až dvouleté vězení. Podle dřívějších informací médií mu soud uložil trestním příkazem 200 hodin obecně prospěšných prací, státní zástupce však podal odpor, protože požaduje také propadnutí zbraně. Proto se soud nyní musí věcí zabývat ve veřejném hlavním líčení.

Při únorových protimigračních demonstracích zasahovala policie u několika potyček a incidentů, většinu vyhodnotila jako přestupky. Nejzávažnějším činem byl útok na sociální centrum Klinika skupinkou maskovaných lidí. Výrazný byl také incident v Thunovské ulici, kde skupinka odpůrců migrace zaútočila na účastníky pochodu na podporu uprchlíků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner