Pražský městský soud dnes projedná kauzu bývalého policejního důstojníka a pedagoga Karla Kadlece, který se odvolal proti osmiměsíčnímu podmíněnému trestu uloženému za dopravní nehodu. Podle nepravomocného verdiktu Kadlec kvůli incidentu způsobenému v opilosti také nesmí dva roky řídit.

Kadlec v březnu 2015 na náměstí Bratří Synků podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Poté ve snaze odjet naboural ještě auto asistenční služby. Později mimo jiné uvedl, že spěchal na svou přednášku. Přivolaná policejní hlídka mu naměřila 1,5 promile v dechu. Odběr krve u lékaře odmítl a tvrdí, že před jízdou nepil.

Muž čelí obvinění také kvůli dalšímu dopravnímu karambolu z loňského dubna. Podle policie tehdy na Vinohradech poničil 29 aut poté, co před jízdou kombinoval alkohol s dosud nezjištěnými léky. Kvůli tomuto incidentu, při němž údajně způsobil více než dvoumilionovou škodu, byl Kadlec propuštěn ze služby.

Třetí nehodu z loňského srpna projednával magistrát, Kadlecovi uložil zákaz řízení a pokutu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner