Soud projedná odvolání v kauze tunelování papírny Neograph, kde dostal Vladimír Sitta mladší roční podmíněný trest a dvouletý zákaz činnosti. Vinným ze zneužití postavení v obchodním styku soud uznal i Sittova otce, v jeho případě však upustil od potrestání. Muži svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v kauze údajně předražených jízdenek od Neographu pro pražský dopravní podnik. Vinu odmítají. Stíhání v minulosti označili za mstu lidí kolem Rittiga.

Sitta junior založil v prosinci 2009 firmu Avium Partners, jeho otec v září 2010 společnost Nanograph. Obžaloba tvrdí, že to udělali v úmyslu získat majetkový prospěch na úkor Neographu. Avium Partners papírně údajně vystavovala fiktivní faktury za zprostředkování obchodních příležitostí, Sitta starší prý zase využíval její majetek či stroje pro výrobu v Nanographu. Firmě tak prý Sittové způsobili škodu 8,2 milionu a 2,9 milionu korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner